پاورپوینت تنگستان | books | 4078822

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. اطلاعات بیشتر در مورد فایل پاورپوینت تنگستان در ادامه مطلب با کلیک روی دکمه دانلود مشاهده کنید. همچنین لیست تعدادی دیگر از محصولات فروشگاه در انتهای پست قرار داده شده و قابل مشاهده هستند. اگر از کیفیت فایل تخصصی پاورپوینت تنگستان راضی بودید که مطمئنن همین طور است خوشحالیم و اگر مشکلی در فایل بود از طریق دکمه ارباط با ما و تلگرام مشکلتان را بگویید تا راهنمایی شوید.

ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﮐﺸﺘﯽ پاورپوینت تنگستان ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ اﻟﺴﯿﺮ ﻧﯿﺮوي درﯾﺎﯾﯽ پاورپوینت تنگستان ﺳﺰار از ﺣﻮزه ﺑﻨﺪري ﻣﯽ اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ پاورپوینت تنگستان ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﮔﻮﯾﻨﺪ پاورپوینت تنگستان ﮐﻪ راه روم را در ﭘﯿﺶ پاورپوینت تنگستان ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺸﺘﯽ پاورپوینت تنگستان ﻣﺰﺑﻮر ﺣﺎﻣﻞ دﺳﺘﻮري اﺳﺖ از ﻃﺮف

پاورپوینت تنگستان

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پاورپوینت تنگستان

پاورپوینت تنگستان

بخشی از متن پاورپوینت تنگستان :


پاورپوینت تنگستان
پاورپوینت تنگستان, شهرستانی در استان بوشهر می‌باشد.

فهرست مندرجات

1 - موقعیت جغرافیایی
2 - کوه‌ها و رودها و حیوانات
3 - محصولات کشاورزی
4 - جمعیت پاورپوینت تنگستان
5 - پاورپوینت تنگستان در تقسیمات کشوری
6 - آثار تاریخی
7 - پیشینه
8 - نوشته‌های کرزن
9 - پاورپوینت تنگستان در جنگ جهانی اول
10 - سواحل پاورپوینت تنگستان
11 - فهرست منابع
12 - پانویس
13 - منبع


موقعیت جغرافیایی


پاورپوینت تنگستان از شمال و شمال شرقی و مشرق به شهرستان دشتستان, از جنوب به شهرستان دشتی, از مغرب به خلیج فارس و شهرستان بوشهر محدود می‌شود و مشتمل است بر دو بخش مرکزی و دِلوار, چهار دهستان اَهْرَم, باغَک, بوالخیر و دلوار و دو شهرِ اهرم (مرکز شهرستان) و دلوار. آب و هوای آن در قسمتهای ساحلی گرم و مرطوب و در قسمتهای مرکزی تقریباً گرم و خشک است.

کوه‌ها و رودها و حیوانات


کوه قلعه دختر (ارتفاع قله: ح 220, 1 متر) با امتداد شمالی ـ جنوبی, کوه بِیرَمی (ارتفاع قله: ح 950, 1 متر) با امتداد شمال غربی ـ جنوب شرقی و کوه سُرخ (ارتفاع قله: ح 990 متر) از رشته کوههای زاگرس در آن‌جا واقع است. قسمتی از رشته کوه مُند نیز در پاورپوینت تنگستان امتداد دارد. این شهرستان تَنگهایی دارد, مانند تنگ بِهوش/ باهوش و تنگ گَرْوَک.

[1] دهخدا, ذیل واژه.

رودهای مهم آن عبارت‌اند از: رود بهوش یا اهرم, رود خشک که در چهار کیلومتری جنوب شرقی شهر اهرم به رود بهوش می‌ریزد و رودشور/ سور با جهت شمالی ـ جنوبی جریان یافته و در دو کیلومتری جنوب غربی آبادی مسیله فخری به رود مند می‌ریزد. دو چشمه آب گرم نیز دارد: یکی در روستای اوبا در 1.5 کیلومتری شمال شرقی شهر اهرم, دیگری آب گرم میراحمدی, در روستای آب بویی در دوازده کیلومتری جنوب شرقی شهر اهرم. در پاورپوینت تنگستان معادن شن و ماسه (در مسیر رود بهوش), نفت, گوگرد, گچ و سنگ ساختمانی (در اطراف کوه قلعه دختر) وجود دارد.

[2] فرهنگ جغرافیائی آبادیهای کشور جمهوری اسلامی ایران, کنگان ـ خورموج, ج111ـ119, ص30ـ31.


پاورپوینت تنگستان از گیا کُنار, انجیر, بادام کوهی, مورتلخ, کاسنی و بومادران و از زیا گرگ, روباه, کفتار, شغال, پلنگ, قوچ و میش و پرندگانی چون کبک, تیهو و هوبره دارد.

محصولات کشاورزی


اهالی پاورپوینت تنگستان به زراعت, دامداری, صیدماهی, لنج سازی و قالی باقی اشتغال دارند. آب مصرفی اهالی از رود, چشمه, چاه و آب انبار تأمین می‌شود. محصول عمده آن گندم, جو, خرما, مرکّبات, تنباکو و تره بار است.

جمعیت پاورپوینت تنگستان


در سرشماری 1375ش, جمعیت شهرستان 59.066 تن گزارش شده است. از کل جمعیت شهرستان 10.883 تن (ح 18%) شهرنشین, 47.519 تن (ح 80%) روستانشین و بقیه غیرساکن‌اند. اهالی آن مسلمان (شیعه) و به فارسی با گویش محلی, معروف به (تنگ سیری) تکلم می‌کنند.

پاورپوینت تنگستان در تقسیمات کشوری


در تقسیمات کشوری 1355ش, پاورپوینت تنگستان بخشی به مرکزیت شهر اهرم, مشتمل بر دهستانهای اَهرم, سَمَل, باغَک, خائیز و ساحلی در شهرستان بوشهر ذکر شده است

[3] ایران, وزارت کشور, تقسیمات کشور شاهنشاهی ایران, ص 38.

این بخش در 1358ش, با دو بخشِ مرکزی و ساحلی, شهرستان شد. در 1369ش بخش مرکزی به مرکزیت شهر اهرم, مشتمل بر دهستانهای اهرم و باغک, و بخش ساحلی به مرکزیت روستای دلوار, مشتمل بر دهستانهای دلوار و بوالخیر در شهرستان پاورپوینت تنگستان تشکیل شد.

[4] ایران, قوانین و احکام, مجموعه قوانین و مقررات مربوط به وزارت کشور, ص 822, 1370ش.

[5] ایران, وزارت کشور, معاونت سیاسی و اجتماعی, دفتر تقسیمات کشوری, ص 24.

در 1375 ش, طبق تصویبنامه هیئت وزیران, نام بخش ساحلی به دلوار تغییر یافت.

[6] ایران, قوانین و احکام, مجموعه قوانین سال 1375, ص 911, 1376ش.

راه اصلی بوشهر به نواحی جنوب و جنوب شرقی استان از این شهرستان می‌گذرد.

آثار تاریخی


مهمترین آثار تاریخی پاورپوینت تنگستان عبارت‌اند از: ویرانه قلعه ای که بنای آن را به پیش از اسلام یا اوایل دوره اسلامی نسبت می‌دهند؛ مقبره امامزاده آقامیراحمد (از فرزندان امام موسی کاظم علیه‌السلام و برادر شاهچراغ, متوفی 183) در روستای آب بویی؛

[7] جعفر حمیدی, (بستر جغرافیائی قیام جنوب ایران), در مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت هشتادمین سال شهادت رئیس علی دلواری, بوشهر 1373ش.

قلعه زایر خضرخانِ اَهْرَمی در شهر اهرم؛ قلعه پاورپوینت تنگستان در آبادی پهلوان کِشی؛ ویرانه قلعه محمدعلی خان, برادر باقرخان پاورپوینت تنگستانی در آبادی گُلَکی و نیز قلعه‌ای در آبادی کَلات کهنه که به خاندان خوانین پاورپوینت تنگستان منسوب است.

[8] احمد اقتداری, آثار شهرهای باستانی سواحل و جزایر خلیج فارس و دریای عمان, ج1, ص212.

[9] فرهنگ جغرافیائی آبادیهای کشور جمهوری اسلامی ایران, کنگان ـ خورموج, ج111ـ119, ص32.پیشینه


سبب نامگذاری این شهرستان به پاورپوینت تنگستان این است که در قسمتهای شمالی آن تَنْگهایی صعب العبور وجود دارد و همچنین اراضی آن در فضای کم و تنگِ میان کوه و دریا واقع شده است.

[10] جعفر حمیدی, (بستر جغرافیائی قیام جنوب ایران), ج1, ص16.


نام پاورپوینت تنگستان و پاورپوینت تنگستانیها و دلاوریهایشان, از دوره زندیه به بعد در منابع تاریخی دیده می‌شود و از همین دوره آنان در حیات سیاسی کشور تأثیری بسزا داشتند. پاورپوینت تنگستانیها در 1179/1765 به نیروهای کریم خان زند که قصد داشتند میرمُهَنّا (حاکم بندرریگ که بازرگانان را در دریا و خشکی غارت می‌کرد) را سرکوب کنند, کمک کردند.

[11] جان ر پری, کریم خان زند, ج1, ص229, ترجمه علی محمد ساکی.

در 1206 قریه پاورپوینت تنگستان محل درگیری لطفعلی خان زند با شیخ نصر, حاکم بوشهر, و رضاقلی خان شاهسَوَند بود که به پیروزی لطفعلی خان منجر شد.

[12] حسن بن حسن فسائی, فارسنامه ناصری, ج1, ص648ـ 649.

[13] محمدصادق نامی اصفهانی, تاریخ گیتی گشا, ج1, ص346ـ349, با مقدمه سعید نفیسی.

در دوره محمدشاه قاجار (1250ـ 1264) کازرونی

[14] محمدابراهیم کازرونی (متخلص به نادری), تاریخ بنادر و جزایر خلیج فارس, ج1, ص50, ترجمه منوچهر ستوده.

[15] محمدابراهیم کازرونی (متخلص به نادری), تاریخ بنادر و جزایر خلیج فارس, ج1, ص70, ترجمه منوچهر ستوده.

پاورپوینت تنگستان را بلوکی با نخلستانهای بسیار و فاصله آبادیهای آن را از یکدیگر نیم فرسخ یا یک فرسخ وصف کرده و شماره نخلهای آن را بیست هزار تا نوشته است. در حمله نیروهای انگلیسی به جنوب ایران بر سر مسئله هرات, اهالی دشتستان و پاورپوینت تنگستان به رهبری باقرخان پاورپوینت تنگستانی آنان را از بوشهر بیرون راندند.

[16] محمدجعفربن محمدعلی خورموجی, حقایق الاخبار ناصری, ج1, ص27.

نیروهای انگلیسی در 1273/ 1857 دوباره به بوشهر حمله کردند و پاورپوینت تنگستانیها به مقابله با آنان پرداختند, اما نیروهای انگلیسی, با وجود دادن تلفات بسیار, شهر را تصرف کردند.

[17] سرپرسی مولزورث سایکس, سفرنامه ژنرال سرپرسی سایکس, ج1, ص333, ترجمه حسین سعادت نوری.

[18] جورج هنری هانت, جنگ انگلیس وایران در سال 1273هجری قمری, ج1, ص73ـ74, ترجمه حسین سعادت نوری.

[19] جی بی کلی, هجوم انگلیس به جنوب ایران: 1839 و 1856, ج1, ص134ـ 135, ترجمه حسن زنگنه.

فسائی,

[20] حسن بن حسن فسائی, فارسنامه ناصری, ج2, ص1326.

در اواخر سده سیزدهم, پاورپوینت تنگستان را ناحیه‌ای با 31 آبادی ذکر کرده که قریه‌ای به همین نام, قصبه آن بوده است. وی از محصولات آن‌جا گندم, جو, خرما و هندوانه را نام برده و گفته است که دشتستانیها اهالی پاورپوینت تنگستان را تنگسیر می‌نامیده‌اند.

[21] حسن بن حسن فسائی, فارسنامه ناصری, ج2, ص1326.نوشته‌های کرزن


کرزن در 1310/1892 از ناحیه پاورپوینت تنگستان عبور کرده و درباره راههای آن از جمله کتل مَلْعون/ مَلو مطالبی آورده است.

[22] جرج ن کرزن, ایران و قضیه ایران, ج2, ص274ـ 275, ترجمه وحید مازندرانی.

در 1322 سدیدالسلطنه

[23] محمدعلی بن احمد سدیدالسلطنه, سفرنامه سدیدالسلطنه: التدقیق فی سیرالطریق, ج1, ص613ـ619.

درباره نخلستانها, بقعه, مقبره‌ها و رؤسای پاورپوینت تنگستان مطالبی آورده است. در 1325/1907 فلوریدا سفیری

[24] فلوریدا سفیری, پلیس جنوب ایران: اس پی آر, ج1, ص32, ترجمه منصوره اتحادیه و منصوره جعفری فشارکی.

به قاچاق کالا, بویژه چای, در پاورپوینت تنگستان اشاره کرده است. در 1330, بنا به اظهارات مخبرالسلطنه هدایت, افراد خوانین پاورپوینت تنگستان به قافله‌هایی که از آن ناحیه عبور می‌کردند, دستبرد می‌زدند.

[25] مهدیقلی هدایت, گزارش ایران, ج1, ص308, .پاورپوینت تنگستان در جنگ جهانی اول


در جنگ جهانی اول (1332ـ 1336/ 1914ـ 1918) در حمله مجدد نیروهای انگلیسی به بوشهر, پاورپوینت تنگستانیها به رهبری رئیس علی دلواری, شیخ حسین خان چاه کوتایی و زایر خضرخان اهرمی به مقابله با آنان پرداختند. در این جریان, آبادیهای پاورپوینت تنگستان, بویژه دلوار (دلوار کهنه, دلوار نو و قلعه دلوار), بشدت آسیب دید؛ انگلیسیها بسیاری از نخلهای آن‌جا را قطع کردند یا آتش زدند

[26] اولریش گرکه, پیش به سوی شرق: ایران در سیاست شرقی آلمان در جنگ جهانی اول, ج1, ص250ـ 253, ترجمه پرویز صدری.

[27] مابرلی, ص 98ـ101.

[28] محمدحسین رکن زاده آدمیت, دلیران پاورپوینت تنگستانی, ج1, ص61.

در 1335/ 1917, بنابه گزارش سالانه کنسولگری بریتان

👇محصولات مشابه با پاورپوینت تنگستان👇

پاورپوینت تنگلوشا | WORD پاورپوینت تنگه باب‌ المندب | WORD پاورپوینت تنگه باب‌المندب | WORD پاورپوینت تنگه هرمز | WORD پاورپوینت تنگي وقت | WORD پاورپوینت تنوخ | WORD پاورپوینت تنوخ (ابهام زدايي) | WORD پاورپوینت تنوخ (ابهام‌زدايي) | WORD پاورپوینت تنوخ در بين النهرين | WORD

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تواتر حديث ثقلين در منابع شيعه | WORD پاورپوینت توابع | WORD پاورپوینت تواتر | WORD پاورپوینت تنور نوح (قرآن) | WORD پاورپوینت تنوخي (ابهام زدايي) | WORD پاورپوینت تنوخ (ابهام زدايي) | WORD پاورپوینت تنگلوشا | WORD پاورپوینت تواتر (اصول) | WORD پاورپوینت تواتر حديث ثقلين نزد شيعه | WORD پاورپوینت توات | WORD پاورپوینت توابع خطابه | WORD پاورپوینت تنگي وقت | WORD پاورپوینت تنور | WORD پاورپوینت تواتر خبر | WORD پاورپوینت تنوير المقباس | WORD

👇کلمات کلیدی👇

پاورپوینت تنگستان تنگستاندانلود پاورپوینت تنگستان پاورپوینتتنگستان